Čtvrtek, 1 prosince, 2022
aktualne
HomeBydleníBungalovy z dřevostavby? Víme, proč jsou výhodné!

Bungalovy z dřevostavby? Víme, proč jsou výhodné!

Bungalovy jsou přízemní rodinné domy, které se těší oblibě již mnoho let. Víte, proč se stále častěji staví jako dřevostavba?

Levné dřevostavby na klíč – proč jsou bungalovy jako dřevostavby výhodné?

Bungalov si pořizuje stále více rodin. Výrobci dřevostaveb stále častěji cílí právě na tento typ stavby. Jako stavební systém mají mnoho výhod. Proč je výhodné stavět bungalov jako dřevostavbu?

Levné dřevostavby na klíč využívají jako bungalovy výhody dřevostavby téměř na 100%

Bungalovy mají oproti patrovým rodinným domům řadu výhod. Například zde nemusíme řešit bezbariérový přístup do patra a je možné snadno vytvořit maximální kontakt interiéru s exteriérem. Tyto výhody jsou mnohdy vykoupené větší zastavěnou plochou, přičemž větší základová deska většinou počítá také s prostornou terasou.

V bungalovu také dochází k vyšší tepelným ztrátám, protože dům s patrem je více kompaktní a na stejnou užitnou plochu dřevostavby bude mít menší plochu ochlazovacích konstrukcí. Aby byl bungalov postavený efektivně, je třeba je postavit z kvalitních materiálů s nízkou energetickou náročností, čímž dřevostavba bezpochyby je. Podívejte se na naši pestrou nabídku levných bungalovů jako dřevostavba. Jsme specialisté v oblasti staveb levných dřevostaveb na klíč po celé České republice.

Jaké materiály se používají u stavby bungalovu z dřevostavby

Levné dřevostavby na klíč jako je tomu u bungalovu, využívají nejčastěji tloušťku obvodových stěn 300 mm, u kterých je koeficient prostupu tepla cca 0,16 W/m2K. Tloušťku vnitřních nosných stěn tvoří přibližně 125 mm a vnitřních nenosných stěn pak tloušťku 85 mm.

V porovnání se zděnou stavbou bungalovu vychází průměrný koeficient následovně: Při zastavěné ploše bungalovu z dřevostavby o ploše 140 m2, bude zastavěná plocha kolem 15%. U levné dřevostavby na klíč, bývají obvodové stěny postaveny asi polovinou své tloušťky na základové desce a další polovina je předsazená od základové desky, bude základová deska pro dřevostavbu asi o 5 m2 menší, než je tomu u cihlové varianty.

Izolace bungalovu ve verzi dřevostavba

Bungalov jako dřevostavba má při menší tloušťce stěn mnohem lepší izolační vlastnosti než je tomu u zděného domu. U výše uvedeného modelu bude u dřevostavby užitný prostor větší zhruba o 14 m2. Vyberte si z naší pestré nabídky levných dřevostaveb na klíč bungalov, ve kterém konečně získáte pocit skutečného domova a ušetřete finanční výdaje spojené s vytápěním, díky moderním materiálům s vysokými tepelně izolačními vlastnostmi.

RELATED ARTICLES
- Reklama -SEO článek

Nejnovější články