Čtvrtek, 1 prosince, 2022
aktualne
HomeZdravíZdravý spánek podle Feng šuej

Zdravý spánek podle Feng šuej

Pokud v posledním období pozorujete na sobě, že jste více vyčerpaný, bez nálady, elánu a jste rozbolavělý, zřejmě je za tím váš špatný spánek.

Pokud bychom to měli zdramatizovat, možná je za tím špatné umístění postele.

Názorů na to, jak by měl vypadat zdravý spánek je hned několik. Kdoví, který je ten správný. Pro každého jiný a tak to má být. Ať si každý vybere podle sebe. My se však dnes zaměříme na zdravý spánek podle feng šuej.

Co to vlastně to feng šuej je? Oficiální název fueng shui vychází ze staročínského umění. Základem tohoto typu umění bylo najít a propojit harmonii a rovnováhu. Feng šuej se díky svému pohledu uplatnilo zejména v architektuře a designu.

V případě, že plánujete zařizovat nebo rekonstruovat svou ložnici, nechte se inspirovat zásadami feng šuej. Ptáte se, co to má se zdravým spánkem? Nuž pak vězte, že každý člověk má svou energii. Nazývá se čchi a proudí tělem. Tato energie však bývá častokrát oslabována různými vlivy.

Feng šuej se snaží, aby bylo těchto škodících elementů co nejméně. Garantujeme vám, že slovní spojení zdravý spánek nabere v ložnici zařízené podle feng šuej úplně jiný rozměr. Ty nejhlavnější a nejzásadnější body z feng šuej jsme pro vás sepsali níže.

Ložnice podle feng šuej
Při zařizování domácností častokrát ložnici odsuneme na druhou kolej a nevěnujeme její dostatečnou pozornost. Je to zřejmě i proto, že do ložnice si návštěvu nevodíme a nemáme tedy potřebu pochlubit se tímto prostorem. Je proto zcela běžné, že nejen v slovenská domácnostech tvoří ložnici několik zón, které komunikují. Mezi nimi je samotná ložnice, pracovna, čtenářský koutek, kosmetický koutek, kout na žehlení a odložení prádla a tak dále. To je obrovská chyba.

Ložnice má sloužit výhradně na to, na co je určena. Zrušte v ní všechny tyto další komunikační zóny. Vsadíme se, že se pro ně najde prostor i v ostatních částech bytu. Pokud tedy nebydlíte v garsonce …

umístění postele
Zdravý spánek rozhodně závisí v první řadě na kvalitě postele a samotných matrací. Zde zkrátka není prostor pro diskusi. Naše spokojené snění ale můžeme podpořit podle feng šuej i umístěním postele.

Ta by se neměla nacházet těsně pod okny. Zároveň by postel měla nacházet co nejdále od dveří avšak s tím, abyste vy z postele přímo viděli na tyto dveře. Už nyní dumáte, jak umístit tu postel ve vaší ložnici? Inu, ani další pravidlo nebude o nic jednodušší. Zdravý spánek podle feng šuej přinese i postel, ve které nohy nesměřují přímo na dveře. Přináší to údajně úbytek energie.

Pokud se to ale ve vaší ložnici nedá jinak zajistit, nezoufejte. Máme pro vás řešení. Mezi postel a dveře jednoduše umístíte větší rostlinu nebo paraván, který zabrání úniku energie. Postel by se také neměla nacházet pod šikmou střechou.

Mimochodem, postel podle feng šuej by měla být bez úložného prostoru. Tento prostor nezapĺňajte, měl by zůstat volný aby tudy mohl proudit vzduch. Dalším zásadním bodem je, aby byla postel z přírodního materiálu. Nejideálnější jsou tím pádem dřevěné postele.

RELATED ARTICLES
- Reklama -SEO článek

Nejnovější články