Neděle, 28 května, 2023
aktualne
HomeRady a NávodyŽivíte rodinu? Pojistěte se pro případ výpadku příjmu životním pojištěním!

Živíte rodinu? Pojistěte se pro případ výpadku příjmu životním pojištěním!

Závisí na vás rodinný rozpočet? Život přináší mnoho nečekaných situací – může se stát cokoliv. Dlouhodobá nemoc, úraz, invalidita či dokonce smrt. To vše vás vyřadí z pracovního života a nepěkně zamává s rodinným rozpočtem. A to hlavně v případě, kdy jde o živitele rodiny.

Abyste měli co největší klid v duši a byli zajištění v případě, že se některá ze zmíněných událostí stane, vyzkoušejte životní pojištění.

Co je to životní pojištění

Primárním cílem životního pojištění je výplata finančních prostředků k zajištění blízkých v případě smrti pojištěného. Pojistné vám poskytne finanční podporu v tíživé situaci, hodí se tedy například pro živitele rodiny, nebo pro ty, kteří splácejí hypotéku či jiné závazky.

Kromě smrti si můžete připojistit řadu dalších situací. Tyto položky nejsou součástí základního rizikového pojištění. Co vše tedy lze u životního pojištění pojistit?

Jedná se o:

  • pracovní neschopnost,
  • invaliditu,
  • úraz,
  • hospitalizaci.

Rozmyslete si, co přesně chcete u životního pojištění pojistit. Doporučujeme si ve smluvních podmínkách zkontrolovat, zda vám pojištění kryje vše, co potřebujete.

Pro koho je životní pojištění určeno?

Pro všechny, kteří nemají velkou finanční rezervu, která by pokryla jejich životní náklady na několik měsíců či let v případě, že se jim něco stane.

Doporučuje se i těm, kteří mají jakékoliv závazky v podobě hypotéky, leasingů nebo spotřebitelských úvěrů.

Jaké typy životního pojištění známe?

Existují hned dva typy životního pojištění, a to:

  • klasické životní pojištění,
  • životní pojištění s investiční složkou.

U klasického životního pojištění je princip jednoduchý. Platíte po stanovenou dobu předem sjednané pojistné a v případě, že nastane pojistná událost, získáte vy nebo vaši blízcí finanční kompenzaci do výše sjednané částky.

Pak je tu však životní pojištění s investiční složkou. Tento druh obsahuje jak pojistnou, tak investiční část.

Životní pojištění jako nástroj investice

Pojistná část funguje stejně jako u klasického životního pojištění, investiční část pro vás znamená, že pojišťovna část vašich prostředků investuje a vy tak máte možnost investované prostředky v budoucnu vybrat a využít je dle libosti, například na důchod či pro své potomky.

Jednoduše řečeno, jedná se o životní pojištění se spořením.


Pojišťovna vám obvykle nabídne z několika možností investic rozdělených podle jejich rizikovosti.

Nevýhodou může být, že zhodnocení není vysoké a stejně jako u jakékoliv jiné investice vám nikdo nezaručí, že dosáhnete zisku.

Bez dobré analýzy se neobejdete

Abyste zjistili, jak pojistku správně nastavit, do úplného začátku vám postačí obyčejný papír a tužka. Jednoduchý přehled příjmů, výdajů a vašich úspor je prvním krokem, jak svou rodinu zabezpečit.

V dnešní době vám pomůže řada a kalkulaček životního pojištění, pokud si však nejste jisti, nebojte se obrátit na odborníka.

RELATED ARTICLES
- Reklama -SEO článek

Nejnovější články