Čtvrtek, 1 prosince, 2022
aktualne
HomeBydleníCo dát do zahrádky: Kov nebo plast?

Co dát do zahrádky: Kov nebo plast?

Zahrádkáři znají ten pocit, když se vyberou upravit záhony v zahradě a zjistí, že jejich nářadí je zničeno. Před pár lety zaznamenal revoluci plast, všichni naši domácí pomocníci se začaly vyrábět z plastu – lehkost materiálu, jednoduchá omyvatelnost a dobrá cena. Polévací konve, vědra, květináče, jednotlivé části nářadí … Objevilo se však několik plastových nedokonalostí.

Levné výrobky praskaly, ztrácely barvu, snadno podléhaly vlivům počasí, po delším pobytu na slunci zkroutilo do podivných tvarů a pokud jste si nářadí zapomněli na noc venku, nikdy nemůžete předpokládat, což z něj ráno najdete a v jaké podobě. Může za to špatné uskladnění, manipulace nebo podmínky, které si nadiktovali počasí. Takto znehodnocený kus však už ani nevíte efektivně zužitkovat. Proto zaznamenávají svůj hvězdný návrat kovové výrobky.

Kov se přichází v podobě stále oblíbenějšího materiálu, který vás i po delším čase nezradí. Je silný, pevný, stabilní, snese zátěž, dá se opakovaně pozvárať, odolává tlaku, proto se můžete s kovovým nářadím opravdu vyřádit. Za jediný nedostatek kovu je považována rez, která ho provází ve vlhkém prostředí. Kovový květináč nebo polévací konev si můžete vybrat, aniž byste se báli koroze. Při jejím vzniku je použita technika zinkování – chytrý způsob protikorozní ochrany železa a oceli.

Netřeba se ani strachovat, že drobnější zahradnice by těžkou konev nezvedá ze země. Pěkné kovové doplňky do zahrady jsou lehké, Spratt a hlavně, budou vám dlouho dělat radost. Potěšíme i ekologicky smýšlející zahradnice, protože kov jako materiál je ekologicky velmi prospěšný. Je to díky tomu, že se dá opakovaně recyklovat a využívá se při tom o 90% méně energie než při nové výrobě.

Kovové nářadí už není jen fádní, jako kdysi. Moderní technologie práškového barvení kovových produktů zajistí, že si můžete pořídit krásnou kovovou konev do zahrady v barvě, jakou si jen vymyslíte. Esteticky cítící mohou své slunečnice polévat zářivě žlutou konví. Vášnivá zahradnice? Mějte růže v červených kovových květináčích. Nebo jednoduše slaďte užitečnou polévací konev s čerstvě posekané zeleným trávníkem! Zahrada je místem, kde se můžete opravdu vyřádit do sytosti.

RELATED ARTICLES
- Reklama -SEO článek

Nejnovější články