Středa, 26 ledna, 2022
aktualne
Home Bydlení Drobné doplňky zútulní Váš byt či dům k nepoznání

Drobné doplňky zútulní Váš byt či dům k nepoznání

Zařídit byt s holými stěnami může být hračka. Ale co s takovým, který už všechno má, ale stále mu cosi chybí. Stačí se jen porozhlédnout po místnostech a zpozorovat prostor, který potřebuje změnu. Ta je součástí každého z nás, tak proč si ji nevtáhne i do bytu.

Při zvelebování interiéru se zkuste zaměřit na jednotlivé části bytu nebo domu postupně. Každá místnost navazuje na druhou a podléhá určitým zásadám estetiky. No pokud jste vyčerpali zásobu nápadů, inspiraci na zútulnění bytu můžete načerpat například u známých či prostě se nechat vést vlastním úsudkem.

Jedním z nejnápaditějších podnětů pro výzdobu bytu je však příroda. V době paneláků a betonových staveb se symbióza s okolní zelení a pestrobarevností stává už vyžadovaným pravidlem. Snad nejvhodnější období na malou interiérovou revoluci bývá začátek roku – na jaře. Toto období je plné barevných odstínů probouzející se přírody, která dokáže inspirovat nejednoho nadšence pro zútulnění bytu.

Zvelebovat byt bychom tedy měli postupně. Zkusme se nyní zaměřit na místnost, kterou při vjíždění do bytu vidíme jako první. Je jí předsíň a právě v ní dokážete velké zázraky s malými věcmi. Kromě klasických bytových doplňků jakými jsou botník či věšáky, sem můžete dokonale zakomponovat proutěné košíky na odkládání, drobné vázičky či rohové květináče. Možná budete překvapeni jak bude působit na předsíňové stole skleněná miska nebo designový svícen v pestrobarevných teplých odstínech, ale za vyzkoušení nic nedáte.

Další místností, kam vedou následující kroky bývá většinou obývák. Pokud si zavoláte domů návštěvu, základem je usadit ji do pohodlné sedačky, ale pamatujte, že jejich první pohledy změří celou místnost. Proto jejich zkuste okouzlit rohovými lampami, dekoračními stébly trávy ve stylové váze u zdi zkombinované s živými květinami v teplých jarních odstínech.

Dávejte si pozor na pohozené časopisy a noviny, které nebudou působit esteticky. Jejich umístění by nemělo být ani pod stolem, ani na něm, ale někde, kde by nebyly vidět. Pro tento případ je dobré si pořídit tašku nebo stojan na noviny. Nic nezkazíte ani designovými miskami či vázami, které doplníte umělými dekoracemi v podobě květů či přírodních jarních kamínků. Jednoduše obývák musí jarem zpívat.

Přestože je koupelna převážně považována za místnost funkčního charakteru, i zde bychom neměli zapomínat na doplňky. Většina z nich by však měla sloužit na jistou činnost. „Esteticky mohou působit rohové regály pro sprchovou kosmetiku nebo koupelnové desky na odkládání hygienických potřeb při umývadle.Novinkou pro zákazníky může být lavice do koupelny s měkkou sedací výplní nebo stylové dávkovače mýdla či držáky na toaletní papír,“ říká Jana Příkazský odbornice na koupelny ze společnosti kika Nábytek.

Pokud tedy chcete, aby váš domov chytil druhý dech, zkuste se zaměřit na drobnosti. Budete se divit jaké divy dokáží malé doplňky s vaším bytem.

RELATED ARTICLES
- Reklama -SEO článek

Nejnovější články