Čtvrtek, 1 prosince, 2022
aktualne
HomeBydleníJídelna vytváří prostor pro společné rodinné chvíle. Dejte si na ní záležet

Jídelna vytváří prostor pro společné rodinné chvíle. Dejte si na ní záležet

Jídelna je jedna z nejdůležitějších částí našeho domova. Společných rodinných chvil je stále méně a méně. Měli bychom však do našeho denního harmonogramu vtěsnat alespoň společnou večeři s rodinou za jedním stolem. O to příjemnější ty chvíle budou, čím více si na jídelně dáte záležet.

Pod jídelním prostorem si většina lidí představuje velký klasický stůl a židle. Ano, tyto prvky opravdu patří mezi ty nejzákladnější prvky jídelen, ale ne u všech domácností jsou dnes vyžadovány. V mnoha bytech či domech jejich vystřídaly barové pulty s stoličkam, které se vám sice mohou zdát více nepohodlné, ale nemusí tomu tak být.

Vraťme se však na chvilku zpět ke klasice. Jídelní sestavy se obvykle skládají z několika židlí a stolu. Jejich přítomnost mohou zvýraznit příborníky nebo vitríny. „Obvykle se prodávají jako sektorový nábytek k obývacím stěnám, nakolik novodobé jídelny jsou převážně propojeny s obývákem. Proto i jejich design a barevné odstíny korespondují s trendy obývacích stěn. Populárními odstíny jsou kombinace dřevin v švestce nebo ořechu s vysokým bílým leskem. V případě stolů je často využíváno dřevo, ale své místo si zde najde také sklo, „tvrdí Vojtech Čáp, produktový manažer kika Nábytek na odděleních kuchyní a jídelen.

Jidelna navytok kika pr
V současnosti rodiny nejsou až tak početné jako to bývalo před lety. Pokud jste však těm šťastlivcům, který má doma tři ba až čtyři neposedné děti, určitě uvítáte rozkládací jídelní stoly. V první řadě vám ušetří mnoho místa a jsou jednoduché na manipulaci. Stačí je roztáhnout, vložit zásuvnou desku, položit ubrus a máte prostřeno. Pokud však nejste vyznavačem rozkládacích stolů, zkuste se poohlédnout po těch klasických. Výhodou je, že je můžete mít vyhotovené iz masivu, který dodá vaší jídelně originální vzhled.

Jídelní židle si vybírejte podle designu stolu. Tyto dva prvky by měly ladně doplňovat a tvořit tak soulad. Kombinovat můžete klasické dřevěné židle se čtyřmi nohami s modernějšími, jejichž sedák drží pochromovaná kostra ve tvaru „S“. „Mezi nejpevněji patří židle vyhotovené z masivu, ale i ty s kovovou konstrukcí dokáží udržet pořádného chlapa. Závisí to od jednotlivých typů židlí a druhu použitého materiálu. Jejich celková nosnost se však pohybuje od 80 až po 130 kg, „říká Vojtech Čáp, produktový manažer kika Nábytek na odděleních kuchyní a jídelen.

Jidelna navytok kika pr
Co však dělat, když se vám jídelní stůl do bytu nevejde? Stačí najít jinou variantu. Je jich mnoho. Pokud patříte k vyznavačům moderního trendu, zkuste si zařídit jídelna v podobě barového pultu s barovými židlemi. Pokud jste však konzervativnější osobou, určitě uvítáte vyklápěcí stolky na stěně. Ty jsou opravdu užitečné, protože ušetří kopu místa a splní vaše potřeby v jídelně.

Vedle funkčnosti samotných jídelních prvků byste se neměli ulakomiť ani na jednoduchou výzdobu. Blíží se léto a pokud toužíte po pestrobarevném nádechu jídelny, sáhněte po doplňcích v podobě ubrousků či návleků na židle. Příjemně bude na stolech působit výzdoba v podobě umělé trávy nebo misky plné kamínků či umělých květinových lupínků.

Výzdoby či dokonalá kombinace barev však z praktického hlediska v jídelně velmi nepochodí. Jelikož její sousedkou bývá zpravidla kuchyň, zkuste ji vhodně doplnit praktickým příslušenstvím, které využijete i při vaření. U novostaveb a prvotních zřizování bytů či domů, určitě uvítáte dřevěnou chlebovnicu, umělé, resp. skleněné dózy, kde můžete umístit kteroukoli surovinu na vaření, džbány na vodu nebo ocet a mnoho dalších praktických věcí. Vaše jídelna tak dostane nový rozměr a nebude sloužit už jen na posezení při dobré večeři.

RELATED ARTICLES
- Reklama -SEO článek

Nejnovější články