Čtvrtek, 1 prosince, 2022
aktualne
HomeRady a NávodyOperativní leasing nebo autopůjčovna

Operativní leasing nebo autopůjčovna

Měli jste dopravní nehodu nebo je vaše vozidlo v servisu se kterým se nepočítali, a vy potřebujete nejlépe ihned náhradní automobil na dlouho plánovanou dovolenou nebo na pochůzky a schůzky? Pak využijte služeb autopůjčoven, které vám auto půjčí nejen na hodinu nebo den ale i delší dobu jako je půl roku či rok. V autopůjčovnách si vyberete ze široké škály typů a značek automobilů od novějších vozů až po ty starší. Vybrat si můžete od nízké třídy až po luxusní vozy s možností krátkodobého či dlouhodobého zapůjčení.

Operativní leasing

Operativní leasing je hodně podobný klasickému pronájmu osobního automobilu.

Rozdíl mezi zapůjčením a operativním leasingem je ten, že u operativního leasingu je zpravidla délka na roka a více a po skončení leasingové smlouvy se jednoduše vozidlo vrátí společnosti anebo je tu také možnost si osobní automobil odkoupit. Pokud však chcete auto na krátkodobý pronájem pak zvažte variantu autopůjčovny.

Autopůjčovna

Služby autopůjčovny nabízí dvě formy půjčení aut, a to na krátkodobý a dlouhodobý pronájem vozidel. V případě krátkodobého pronájmu si auto můžete zapůjčit na hodinu, den nebo týden, oproti dlouhodobého pronájmu to má velkou výhodu, a to v tom, že se nejedná o operativní leasing, který je vždy uzavřen na dobu určitou. Autopůjčovna pomůže i v případě potřeby pokrytí poruchy a opravy vašeho auta kdy víte, že oprava bude na delší dobu a vy nemůžete být jeden nebo dva měsíce bez vozidla.

K pronájmu ať už se bude jednat o krátkodobý či dlouhodobý pronájem, vám stačí pouze řidičský průkaz. Autopůjčovny totiž neřeší vaše dluhy nebo váš záznam v registru dlužníku, každý má totiž právo na to, aby si mohl užít jízdu v novém autě.

Mimo autopůjčovny či operativní leasingy, existuje také třetí varianta velmi podobná autopůjčovně a tou je carsharing, který nabízí velmi jednoduchý postup přes mobilní aplikaci.

Carsharing

Carsharing je tzv. sdílení automobilů více lidmi a patří mezi velmi oblíbenou variantu pronájmu aut pro všechny, kteří potřebují jednou za čas půjčit vozidlo a nechtějí cestovat autobusem nebo vlakem. Carsharing se pomalu rozšiřuje a je zatím dostupný ve větších městech. Doporučujeme Vám si službu carsharing nebo autopůjčovny zvážit na základě výhod a nevýhod jako alternativu k osobnímu vlastnictví automobilu. Také pokud víte, že najedete méně než 12 000 km, nebo si zjistíte, zda ve městě, kde bydlíte, jsou tyto služby poskytovány.

RELATED ARTICLES
- Reklama -SEO článek

Nejnovější články