Čtvrtek, 1 prosince, 2022
aktualne
HomeRady a NávodyPlazmová řezačka: Řezání plazmou umožní dělení různých materiálů

Plazmová řezačka: Řezání plazmou umožní dělení různých materiálů

Plazmová řezačka nabízí perfektní výsledky, přičemž práce s ní jde rychle od ruky. Řezání plazmou nabízí řadu výhod, díky čemuž je oblíbené. Využití najde v rozmanitých oblastech, díky přesnosti a rychlosti řezu.

Plazmová řezačka

Řezání plazmou je založeno na ionizovaném plynu – plazmě. Ta dosahuje velmi vysoké teploty, až 20 000°C. Vyfukována je ve vysoké rychlosti z plazmového hořáku. Umožňuje tak precizní a kvalitní řez, a to během krátkého času. S využitím metody přeneseného oblouku lze řezat všechny vodivé materiály. Lze využít i nastavení řezačky bez přeneseného oblouku, v takovém případě si plazmová řezačka poradí i s nevodivými materiály. Hodí se pro dělení kovových materiálů, včetně vysokolegované oceli a hliníku.

Přesné a rychlé řešení

Řezání plazmou je velmi oblíbené. Jedním z důvodů je rychlost, ve srovnání s metodou řezání kyslíkem je značně rychlejší. Patrné to je zejména u tenkých a středně tlustých materiálů. Řezačka nejčastěji využívá stlačený vzduch, nemusíte tak nakupovat speciální plyny. Některé modely mají zabudovaný kompresor, u jiných je třeba zajistit vlastní zdroj vzduchu. Případně lze využít i jiné plyny – argon, dusík či kyslík pro řezání specifických materiálů.

Plasmová řezačka

Díky tomu, že se plasmová řezačka hodí pro dělení různých materiálů, jde o univerzální zařízení. Využití tak najde v různých oblastech průmyslu a výroby. Další výhodou je, že při řezání plazmou není důležitá kvalita materiálu. Povrch může být zoxidovaný, lakovaný či porušený a na proces řezání to má pouze minimální vliv. Navíc se snižuje teplo vnesené do materiálu, snižuje se tak pravděpodobnost vzniku deformací.

Plazmové řezačky jsou oblíbené mezi hobby nadšenci i profesionály – nabízí řadu výhod a skvělé výsledky.

RELATED ARTICLES
- Reklama -SEO článek

Nejnovější články