Čtvrtek, 1 prosince, 2022
aktualne
HomeRady a NávodyMatrace 160×200: Komfortní dvoulůžko do malé ložnice

Matrace 160×200: Komfortní dvoulůžko do malé ložnice

Problémy s nedostatkem místa jsou zejména v bytech častým problémem. Když přijde na ložnici, najít vhodné vybavení může být složité. Namísto běžně velké manželské posteli můžete sáhnout po o něco menší, která také nabídne pohodlí.

Matrace 160×200

Pokud hledáte vhodnou manželskou postel, ovšem bojujete s nedostatkem místa v ložnici, pak je vhodnou volbou matrace 160×200 centimetrů. Pro dva poskytne dostatek místa, ačkoliv nejde o standardní velikost 180 centimetrů. Přesto jde však o komfortní lůžko, na které se bez problémů ve dvou vejdete. Je přitom vhodné i do menších ložnic, jelikož nezabere tolik místa. Pokud tedy hledáte alternativu, tyto rozměry jsou skvělou volbou.

Matrace 180×200

Když jde o manželskou postel, matrace 180×200 centimetrů stále zůstává populární volbou. Jde o typické dvoulůžko, které se skvěle hodí do partnerské ložnice. Poskytuje totiž oběma z páru spoustu místa, nebudete tak rušeni pohybem toho druhého při spánku. Navíc nabídne místo i pro případné další nocležníky – děti či případně domácí mazlíčky. Pokud je v ložnici dostatek prostoru, pak se tato volba vyplatí. Ovšem je vhodné prostor příliš nezastavět nábytkem. Pokud tedy máte menší ložnici, volte raději matraci 160×200.

Matrace 140×200

Matrace 140×200 centimetrů již lze jen stěží označit jako dvoulůžko. Jako krátkodobé řešení pro dva může být vhodné, hodí se tak například jako kompromis do pokoje pro hosty. Pro jednoho poskytne spoustu místa, přičemž v případě potřeby se zde vyspí i dva lidé. Ovšem jako dlouhodobé řešení tyto rozměry nejsou zrovna vhodné. Vzhledem k nedostatku místa může utrpět kvalita vašeho spánku a rána budou nepříjemná. Jako dvoulůžko proto volte šířku alespoň 160 centimetrů.

Výběr postele a matrace je třeba přizpůsobit velikosti ložnice. Pokud nemáte dost místa, nebojte se zvolit menší postel 160×200 centimetrů, poskytne dost pohodlí i pro dva.

RELATED ARTICLES
- Reklama -SEO článek

Nejnovější články