Čtvrtek, 1 prosince, 2022
aktualne
HomePro ženySvatební výzdoba ke svatbě prostě patří

Svatební výzdoba ke svatbě prostě patří

Svatba je velkou událostí a také důležitý krok v životě muže a ženy. Přece jenom si slibují věrnost a chtějí spolu žít navěky. Každý samozřejmě chce, aby se na jejich svatbu vzpomínalo a tak se všemožně snaží o nejlepší výzdobu, skvělý banket a příjemnou zábavu. Právě svatební výzdoba je důležitou součástí každé takové svatby a nemusí to být nic složitého. Postačí trochu fantazie a pak už si může člověk vybrat barevné schéma, styl a výzdoba je na světě.

Jaký styl zvolit

Doba, kdy byla svatba jen slavnostní událostí, která znamenala jen spojení dvou srdcí, je dávno pryč. Nyní je svatba společenská a rodinná akce, která se připravuje dlouho před jejím začátkem. Dnes jsou velmi módní tematické svatby, které jsou zcela navrženy ve stylu, který mají novomanželé rádi. Určité téma klade nároky na všechny aspekty oslav.  Svatební výzdoba se pak musí řídit podle stylu. Vybírají se pastelové odstíny jako například stříbrná, modrobílá, zelená. Takové přírodní téma je velmi oblíbené a k tomu se váže také svatební výzdoba ve formě maličkostí, které ji pak ale dělají ještě zajímavější.


Tip pro nevěsty: svatební oznámení s fotkou.


Světlé barvy, zejména bílá, umožňují vizuálně zvětšit velikost haly. Na bílém pozadí musí být přítomny kontrastní prvky, například jasné a chytlavé dekorace na bílých ubrusech. Navíc takové dekorace upoutají pozornost.

Jsou ale páry, které mají rádi moře a pláže, takže je vhodné zvolit i příslušné tóny: bílá, modrá, tyrkysová, písková. Hodovní místnost může být zdobena nejen květinami, ale také mořskými korály, lahvemi, květinami, perlami i mušlemi. Stěny lze vyzdobit mořskými fotografiemi, plachetnicemi a vůbec lze tuto místnost ozdobit právě mořským životem.

Svatební výzdoba

Ke každé svatbě patří především květiny. Jsou vhodné v podstatě všude a jejich barevnost by se měla sladit se stylem svatby, ale především se svatební kyticí nevěsty. Květiny zdobí hodovní místnosti, ale také stoly. Dodají tak svou krásou dokonalost a pocit luxusu v každém směru. Jsou dokonale naaranžované a vytvářejí skvělou kompozici. Mohou také zamaskovat určité maličkosti nebo dokonce i popraskané zdi. Ke květinové výzdobě a vůbec ke svatbě jako takové se skvěle hodí i svíčky nebo lucerny. Ty mohou být rozmístěny třeba i na schodišti nebo v kostele.

Do skupiny „svatební výzdoba“ také patří svatební oznámení. Při výběru pozvánek je zvláštní pozornost věnována stylu a textu. Možností je spoustu. Důležité ovšem je, aby hosté pochopili také pozvání ke svatebnímu stolu.

Svatební hostina

Ke svatební tabuli se váže nejen spousta jídla, vybraných lahůdek, dortů a dortíků, ale i svatební stůl musí být náležitě vyzdoben. Aby každá maličkost týkající se svatebního stolu byla v souladu s výzdobou sálu a celkovou atmosférou oslavy, je třeba se o stylu rozhodnout předem.

Stůl novomanželů by měl být umístěn uprostřed haly, aby všichni hosté měli vizuální kontakt s novomanžely. Květinové úpravy a další detaily svátečního stolu by neměly být příliš vysoké. Samostatné místo zaujímá stůl pro dort. Musí být vyzdoben ve stejném stylu jako ostatní stoly. Svatební výzdoba zahrnuje také svatební potahy na židle. Pro někoho to může být přehnaná zbytečnost, ale i v maličkostech je krása a vkus. Svatební potahy na židle mohou být z různých kvalitních materiálů, kdy se dokonale doplňují s dekorací na stole. Mohou to být mašle a stuhy, ale také květiny nebo jiné maličkosti, které takový potah trochu oživí.

RELATED ARTICLES
- Reklama -SEO článek

Nejnovější články