Středa, 26 ledna, 2022
aktualne
Home Rady a Návody Buďte jiní říká Jobsi.cz

Buďte jiní říká Jobsi.cz

Představte si na chvíli, že jste na druhé straně, tedy ten, který je zodpovědný za výběr nového pracovníka. Přijde vám každý den několik desítek žádostí z inzerce práce a vy je musíte všechny protřídit. Nechcete mu to jako uchazeč ulehčit? Pro budoucího zaměstnavatele musíte být životopis maximálně čitelný a zajímavý.

Správný začátek


Začíná to e-mailovou adresou. Vždy by měla obsahovat vaše jméno a příjmení. Když do životopisu vložíte kontakt například drsnak @ … či šneček @ …, nebude to na zaměstnavatele působit vůbec roztomile. Naopak, můžete si tak snadno zavřít dveře k možnému pohovoru.

Důležitá je také vaše korespondenční adresa. Tu zaměstnavatel nepotřebuje, aby vám psal, ale může podle ní posoudit čas, který případně budete absolvovat každý den na cestě z práce a do práce.

Fotku vložte do pravého horního rohu, tam je její místo. Proč? Je to jednoduché. Pokud zalistovat balíkem životopisů (když se vžijete do role personalisty), tak si většinou do levé ruky vložíte balík papírů a pravou si v nich listujete. Můžete si vyzkoušet, na které místo vám padne oko nejčastěji.

Tipy na závěr

To, co vás odliší od ostatních, je pracovní náplň, čili to, co jste v jednotlivých etapách pracovního života skutečně dělali. Název pracovní pozice téměř nikoho nezajímá, oni chtějí vědět, co jste opravdu dělali a hlavně, za co jste odpovídaly. Že za nic? To není pravda, každý má nějakou zodpovědnost. Jeden příklad za všechny: Skladník by namísto „vydával jsem zboží dle výdejek a uklízel sklad“ měl správně napsat „byl jsem zodpovědný za fyzický stav skladu, musel mi souhlasit účetní a fyzický počet kusů všech sledovaných položek“.

RELATED ARTICLES
- Reklama -SEO článek

Nejnovější články