Čtvrtek, 1 prosince, 2022
aktualne
HomeRady a NávodyTipy na jednoduché a chutné domácí zmrzliny

Tipy na jednoduché a chutné domácí zmrzliny

Zmrzlina patří k oblíbeným letním způsobům, jak ochladit rozpálený organismus. Existuje spousta lahodných receptů, které je možné zužitkovat i v domácím prostředí. Oblíbené jsou zejména ovocné sorbety, vanilka, ale i zmrzliny s příchutí kávy nebo čokolády. Co je k výrobě domácí zmrzliny potřeba a jak si připravit tu nejlepší?

Zdroj: unsplash.com, Kenta Kikuchi

Jahodová zmrzlina

Jahody vévodí všem ostatním druhům ovoce, se kterými se můžeme ve zmrzlině setkat. Její příprava zabere pouhou chvilku a jsou k ní potřebné pouze tři ingredience. Pro jejich akční nákup je vhodné sledovat Lidl leták PDF, který se mimo jiné nachází na slevovém portálu Kaufino.cz. Po jakých konkrétních ingrediencích se v Lidl letáku PDF porozhlédnout? Pro přípravu jednoduché jahodové zmrzliny je potřeba sladká smetana, jahody, ať už čerstvé nebo mražené, a cukr. Všechny ingredience se dohromady rozmixují a vzniklá směs se nalije do připravené nádoby. Po několika hodinách v mrazáku je domácí jahodová zmrzlina připravená k servírování. Pro ozdobení je možné zvolit šlehačku, čokoládové hoblinky nebo čerstvé jahody. 

Kávová zmrzlina

Méně typickou, avšak nikoliv méně chutnou, zmrzlinu představuje příchuť kávy. K její přípravě je nutné připravit si následující suroviny: espresso, vanilkový lusk, třtinový cukr, mascarpone a vejce. Vyplatí se tak při nákupu zajít do takových obchodů, ve kterých momentálně probíhá mascarpone akce. Často cenově výhodné je například mascarpone Lidl. 

Postup pro zhotovení kávové zmrzliny je poté následující: vejce s cukrem se v domácím robotu vyšlehají do pěny. Poté se k nim přidá mascarpone, vydlabaný vanilkový lusk, káva a ručně se ingredience míchají tak dlouho, dokud se všechny nespojí. Jakmile se tak stane, přelije se vzniklá směs do formy a na několik hodin se dá zmrazit. 

Třešňová zmrzlina

Pokud doma zbylo nějaké mascarpone z předchozího receptu anebo pokud zrovna v obchodě probíhala mascarpone akce, je možné tento krémový sýr zužitkovat i při přípravě třešňové zmrzliny. Kromě například mascarpone Lidl je potřeba nakoupit krupicový a moučkový cukr, třešně, smetanu ke šlehání, vanilkový lusk a bramborový škrob. 

Třešně je třeba důkladně omýt a odstopkovat. Následně se promíchají s krupicovým cukrem, bramborovým škrobem a dají se v zapékací míse na zhruba 45 minut do trouby. Poté se vloží chladit do lednice a následující den se v receptu pokračuje. Nyní na řadu přichází mascarpone, moučkový cukr, vanilka i špetka soli. Tato promíchaná směs se opět nechá do druhého dne chladit v lednici a následně se přelije do zmrzlinovače, kam se přidají i třešně. Poté se třešňová zmrzlina přendá do nádoby a dá se chladit do mrazáku. 

RELATED ARTICLES
- Reklama -SEO článek

Nejnovější články