Čtvrtek, 1 prosince, 2022
aktualne
HomePro ženyHledáte zajímavý tip na prodloužený víkend? Zajeďte si do Litoměřic – mají...

Hledáte zajímavý tip na prodloužený víkend? Zajeďte si do Litoměřic – mají mnohé co nabídnout

Jestliže patříte k lidem, kteří se snaží život užít na maximum, a využíváte každé hezké počasí k tomu, abyste cestovali, poznávali, navštěvovali, možná se občas dostanete do situace, kdy nevíte, kde si zajet. Velmi hezkým, zajímavým a pestrým místem jsou Litoměřice. Zde je malá ukázka toho, co si zde můžete prohlédnout, jaká místa můžete navštívit.

Gotický hrad v historickém jádru města

Jakmile se ocitnete v centru města, několik metrů od Mírového náměstí se nachází bývalý gotický hrad Litoměřice. Je veřejnosti zpřístupněn od roku 2011, před čímž prošel rozsáhlou rekonstrukcí. V jeho prostorách budete moci shlédnout i výstavy, které jsou tady velmi časté. Srdcem hradu je expozice věnovaná našemu vinařství.

Katedrála sv. Štěpána a Věž u katedrály

Litoměřice se pyšní i katedrálou, která vznikla v polovině 11. Století. Byla založena knížetem Spytihněvem II. Bazilika byla nejdříve kamenná v románském stylu, později byla přestavěna a dotvořena do dnešní podoby. Je dlouhá 50 m, vysoká 20,5 m a široká 22 m.

Chcete na lyže?

Možná si prodloužený víkend užijete až v zimě. Jen 15 minut z Litoměřic se nachází lyžařské středisko Malečov, což je sjezdovka se čtyřmi vleky. Sjezdovky jsou upravovány rolbou, a také zasněžovány uměle. Provazový vlek je v horní části kopce, POMA sahá asi do poloviny kopce zejména pro začátečníky, protože je pomalejší. Další dva vleky typu POMA sahají až dolů. Čeká vás asi půl kilometrová jízda.

Zavítat ale můžete i do dílny ručního papíru, která se nachází v centru Litoměřic, nebo třeba na expozici Dolu Richard v proměnách času, která na vás čeká na vrchu Bídnice.

Stačí vybrat si ubytování Litoměřice a vyrazit ve dvou, s rodinou nebo partou přátel. Litoměřice i jejich okolí se vám budou jistě líbit.

RELATED ARTICLES
- Reklama -SEO článek

Nejnovější články