Čtvrtek, 1 prosince, 2022
aktualne
HomeRady a NávodySrovnání parametrů iTop VPN Pro proti AzireVPN: Jakou VPN zvolit?

Srovnání parametrů iTop VPN Pro proti AzireVPN: Jakou VPN zvolit?

Jaká z těchto VPN je lepší: iTop Pro VPN, nebo si předplatit AzireVPN? U obou VPN jsme porovnali parametry, přičemž výsledek srovnání je 7/10 – 5,8/10.

Test rychlosti iTop Pro VPN : AzireVPN, kdo vyhrál?

Rychlost stahování (download) a nahrávání (upload) dat je asi nejdůležitější parametr, platí to i o iTop Pro VPN a AzireVPN.

V průměru jsme u první VPN naměřili rychlost 19 Mb/s, stahování u druhé VPN běželo 44 Mb/s. iTop VPN Pro tak byla o 25 Mb/s pomalejší v porovnání s AzireVPN.

Zjišťovali jsme také upload, u iTop Pro VPN jsme naměřili 10 Mb/s. AzireVPN dosáhla rychlosti 71 Mb/s. Je tedy o 61 Mb/s rychlejší.

Parametr rychlost odezvy dosáhl u první VPN hodnoty 131 ms. Konkurentovi AzireVPN jsme naměřili v průměru 41 ms. U rychlosti odezvy je menší hodnota výhodnější, takže iTop VPN Pro se projevila o 90 ms horší.

Skóre po první disciplíně iTop VPN Pro : Azire VPN tak činí 3 /10 : 4/10.

Umí iTop VPN přehrávat filmy z Netflixu?

Pro odblokování zahraničního Netflixu je zásadní dostatečná rychlost stahování, iTop VPN Pro tuto významnou funkci nezvládá. VPN obvykle stačí zapnout a vybrat zemi, Azire VPN Netflix odblokovat dokáže.

VPN můžete také použít i pro odblokování videí, která jsou v ČR nedostupná, přičemž, Azire VPN takovou funkci zvládá. Druhá porovnávaná VPN odblokování YouTube zvládá.

Při vybírání VPN se doporučujeme zaměřit také na ochranu před únikem DNS, podporu multi-hop připojení a blokování trackerů. Např. iTop VPN Pro nabízí ochranu před vyzrazením DNS a Azire VPN například neposkytuje white list.

V disciplíně „funkce“ je tak skóre 8 /10 x 7/10.

Překoná konkurenci iTop Pro VPN v nabídce počtu zemí a serverů?

Nedostatečná nabídka serverů může způsobit nízkou rychlost, iTop VPN spravuje 1 800 serverů. V seznamu AzireVPN jsme našli 65 serverů. První z dua tak má o 1735 víc .

Důležitá je také nabídka zemí se servery, u AzireVPN v okamžiku psaní článku byl 14. Srovnávaná VPN jich nabízí 11, čili o 3 méně. V této disciplíně tedy prohrává .

Sledujte také počet současně připojitelných zařízení, jichž iTop Pro VPN zvládne 5. AzireVPN současně připojí 5 zařízení. Úplný přehled vlastností najdete v článku VPN zdarma.

Které platformy nabízí iTop VPN a jaké nabízí AzireVPN?

Podporovaná zařízení patří mezi nejdůležitější parametry při výběru VPN, iTop VPN zvládá platformu Android a pokrývá iOS. Srovnávaná VPN AzireVPN iOS pokrývá, Android OS dokáže pokrýt.

Vydávání informací o uživatelích se řídí jurisdikcí, kde má VPN svoje sídlo. iTop VPN byla založena v Hongkongu. Firma provozující druhou službu je registrována ve Švédsku.

Aplikace iTop VPN není v českém překladu, AzireVPN česky taky nastavit nelze.

Ve známkování platforem dosáhla iTop VPN bodového součtu 10/10 a Azire VPN získává hodnocení 8/10.

Srovnání ceny iTop Pro VPN versus AzireVPN

Azire VPN si lze pořídit již za 80 Kč měsíčně, předplatné druhé z VPN můžete mít již za 57 Kč měsíčně. Hodnocení VPN za poměr ceny a funkcí je 6/10 pro první a 4 /10 pro druhou VPN ze srovnání.

RELATED ARTICLES
- Reklama -SEO článek

Nejnovější články