Čtvrtek, 1 prosince, 2022
aktualne
HomeBydleníVenkovní osvětlení na balkon i do zahrady

Venkovní osvětlení na balkon i do zahrady

Bez světla se za normálních okolností neobejde nikdo z nás. Osvětlení v interiéru je naprosto běžnou záležitostí, víte ale, jaké venkovní svítidlo se bude hodit na balkon, terasu nebo do pergoly? Čím osvítit zahradní chodníčky či chodník, který vede od hlavní cesty ke vstupním dveřím? Vezmeme to pěkně od začátku a představíme si jednotlivá svítidla, která by nám mohla přijít vhod.

Různá osvětlení okolo domu

Jakmile vkročíme za vstupní branku, dostáváme se na chodník, který nás dovede až k domu. Jestliže jdeme tmou, budeme vděčni za umístění světelné sloupky naznačující cestu, případně také bodová světla umístěná v zemi.

Od vstupních dveří nás od hlavní cesty mohou dělit také schody. Aby se nám po nich dobře stoupalo, doporučujeme bodová svítidla, která jsou zabudovaná pár centimetrů nad zemí přímo ve zdi. Toto osvětlení je velmi užitečné na schodech, které se v noci mohou stát nebezpečnou překážkou.

S příchodem k vstupním dveřím budeme potřebovat klíče k tomu, abychom odemknuli. Buď si budeme svítit mobilem a jednu ruku tak nebudeme k hledání moci použít, anebo si jednoduše rozsvítíme stropní nebo nástěnné světlo, které se ke vstupu hodí.

Osvětlení na balkon či terasu

Až se vy, vaše rodina nebo známí dostanete do domu a budete se chtít usadit do pohodlných křesel na terasu, oceníte venkovní stropní nebo nástěnné osvětlení. Další variantou na balkon či terasu jsou také světelné sloupky anebo také kombinace topení a světla.

Osvětlení zahrady

Také osvětlení na zahradu můžete vybírat na e-light.cz. Dostupné jsou různé menší nebo větší světelné sloupky, bodová svítidla do země, ale také například osvětlení do keřů, které zahradě přidá na příjemné atmosféře.

Na e-light.cz jsou k dostání také svítidla do bazénu.

Všechna venkovní svítidla jsou odolná proti vodě a zhoršeným povětrnostním podmínkám.

RELATED ARTICLES
- Reklama -SEO článek

Nejnovější články