Čtvrtek, 1 prosince, 2022
aktualne
HomeRady a NávodyJe krásná, úspěšná a přece se odhlásila z Instagramu, který ji ničil

Je krásná, úspěšná a přece se odhlásila z Instagramu, který ji ničil

Po pauze na Instagram se svěřila svým fanouškům. I ona bojuje se sebeláskou.

Kristína Víglaský se v roce 2020 zúčastnila soutěže Miss Slovensko a podařilo se jí dostat do první trojky a stala se z ní II. vicemiss. Je krásná a vždy dobře naladěná.

Sebeláska a porovnávání trápí dnes mnohé ženy
Lidé, kteří ji sledují by řekli, že ji neznají bez úsměvu a dobré nálady. Po krátké pauze na Instagram přiznala problém, který sama řeší. Upřímně nám řekla, jak ji sociální sítě ovlivňují, a že sama musí na své sebelásce pracovat.

Psycholožka Zdenka Némethová pro Diva.sk v nedávném rozhovoru uvedla: „Pokud mám tendenci se porovnávat a sleduji na sociálních sítích jako je druhým lidem daří, jací jsou šťastní a milováni a já si právě procházím náročným obdobím, mohu nabýt dojem, že jsem něco méně jako ostatní, když můj život není takový barevný …

Do značné míry to závisí i na míře naší sebelásky, i našeho sebeobrazu. „

I mě trápí pocit nedostatečnosti a porovnávám se …
Kristína přidala na Instagram fotografii, kde na srovnání ukázala dvě fotky, jednu bez úprav, hned po probuzení, a druhou s makeupem. Pod tento příspěvek se rozhodla být k sledovatelné upřímná a otevřeně jim napsala, co prožívala.

„Ahojte, po mém krátkém instagramovom detoxu se hlásím s čistou hlavou.
Vím, že se vám často neprihováram v dlouhých postech, ale v posledních dnech mám něco na srdci. Každý v životě prochází těžkým obdobím, různými změnami, vyvíjí se. Ale víte, co je nejdůležitější v tom vývoji? Přijmout sama sebe, takového jaký je! Já vím, není to snadné, když sledujeme tu veškerou dokonalost na sociálních sítích. Ale to není realita … „

„A proto jsem si řekla, proč vlastně nepřidat fotku i po probuzení. Však jsme to my, i když samozřejmě, raději bych se probudila jako na vedlejší fotce. Bohužel, to není realita. A nemám v reálném životě možnost instafiltru, „dále pokračuje.

„Nedivme se, že dívky nejsou sebou spokojené takové, jaké jsou, a chtějí být dokonalé. Rovněž jsem se cítila i já. Jsem bohužel pouze člověk a STÁLE s tím bojuji. Také jsem nešťastná a mám své komplexy, ačkoli to přirozeně běžně nepřežeňte. Aaaa proto se chci zeptat … Proč všichni sledujeme jen své nedokonalosti? Na tváři? Na těle? … „

„Snažíme se to zakrýt, ale to není hanba! To nás přece dělá jedinečnými.
Vždy jsem zapomínala na sebe. Jak se cítím já. Spíš mě trápil názor druhých.
A víte co? Vy všichni, co jste to dočetli až sem? Měli bychom to zastavit. I když se vzbudíš, střapatá nenamalovaná, se špatným dnem – halooo, i tak si krásná a ty to víš – to je nejpodstatnější. „

Co ji vedlo k tomuto příspěvku?
Po těchto silných slovech nás zajímalo, proč se rozhodla pro přidání tohoto typu příspěvku, ale i to, jak vnímá sociální sítě a tu „dokonalost“, která nám často ničí sebevědomí.

Kikuš, dala sis na čas pauzu od Instagramu. Jaký byl za tím důvod?

Přesně jak říkáš. Byl to týden, a za ten týden jsem si neskutečně mnoho věcí uvědomila a potriedila v hlavě. Člověk někdy potřebuje být sám se sebou.

Měla jsem pocit, že už to potřebuji i já. Pociťovala jsem už velký tlak z každé strany a potřebovala jsem se zastavit. Být se sebou a uvědomit si své hodnoty.

Většina lidí tě vždy vidí jako super naladěnou a pozitivní osobu. Máš pocit, že kvůli „ideálním“ ženám na Instagram, se někdy cítíš méněcenná?

Podle mého názoru, to není ani o tom, že se někdy cítím méněcenná. Cítím to tak, že každá žena si musí projít takovým obdobím, aby se dostala k sobě samé a dosáhla vrcholu své ženskosti.

Můj příspěvek měl poukázat hlavně na to, že s takovými věcmi, je třeba prostě poprat a třeba přijmout, takové, jaké jsme. Nemůžeme se soustředit na to, co nemáme. Dříve upozornit a být vděčné za to, co máme, a čím se vlastně lišíme od ostatních. Na základě komentářů jsem si potvrdila, že toto téma trápí mnoho lidí a je to takový „problém dnešní doby“.

Cítila jsem, že ta slova potřebuje slyšet více žen a uvědomila jsem si, že Instagram může být i jinak využita platforma, jak jen prezentování dokonalých fotek. Každý máme špatné dny. Rovněž i vždy dobře naladěná Kristína Víglaský, není výjimkou. Nebojme se o tom mluvit.

Co myslíš, kdy se u tebe spouštějí tyto nepříjemné pocity? Sleduješ profily, které v tobě tyto stavy vyvolávají?

Mnoho lidí se podle mě s tímto ztotožní, hlavně, co se týče tohoto náročného období. Všude převládá negativita a zprávy, které nás deprimují.

Ovlivňuje to dost i na nás a naši psychiku.

RELATED ARTICLES
- Reklama -SEO článek

Nejnovější články