Čtvrtek, 1 prosince, 2022
aktualne
HomeRady a NávodyKonzolový stolek jako nadčasový kousek nábytku

Konzolový stolek jako nadčasový kousek nábytku

Konzolový stolek oceníte na místech, kde byste rádi odložili drobnost, ale zrovna není kam. Stylové místo si zaslouží klíče v předsíni i vonný difuzér s dekorací na chodbě. Přečtěte si, podle čeho konzolový stolek vybírat, jaká je jeho velikost, a kde všude oceníte jeho přítomnost. Věřte, že jakmile poznáte jeho praktičnost, nevzdáte se ho.

Kde se vzaly konzolové stolky a k čemu poslouží?

I přesto, že historie konzolových stolků sahá až do 14. století, dnes možná nejeden z nás tápe nad tím, co vlastně konzolový stolek znamená. Dříve takový stolek vypadal jako bytelná police s dvěma nožkami – tenhle kousek nábytku pak byl připevněn ke zdi a sloužil k odkládání nezbytností nebo jako stolek pro svíce a dekorace ve francouzských salonech a přijímacích místnostech. Dnes už jsou k dostání konzolové stolky, které ke zdi vrtat nemusíte, ale stále vám budou vyhovovat svou výškou. Jejich praktičnost oceníte v předsíni či v nevyužité části obývacího pokoje pro odložení knihy nebo k ozdobení vonnou svící či tyčinkami. Své místo si ale mohou najít třeba v ložnici jako prostor pro odkládání šperků a parfémů nebo v pracovně, kde se postarají o šanony, které by zrovna překážely na pracovní ploše. Oceníte jej ale zejména v kuchyni, kde poslouží jako servírovací stolek nebo prostor k odkládání nádobí po večeři.

Jak mohou konzolové stolky vypadat? 

Dnes je již na trhu nabídka konzolových stolků tak široká, že ať už ladíte svůj domov do rustikálního stylu, nebo jste spíše příznivci venkovských kousků nábytků, přijdete si na své. Široké i úzké dřevěné nožky může stolek nabídnout stejně tak, jako stylový kovový podstavec. Stolky mohou nabídnout i zásuvky, které poskytnou tolik potřebný úložný prostor. Některé stolky disponují policí, takové kousky pak mohou v obýváku nebo na chodbě posloužit i jako regály na knihy. V prostorné koupelně mohou zase nabídnout místo k uložení ručníků. Jejich využití je zkrátka nekonečné. Konzolový stolek je přesně ten typ nábytku, který si v každém interiéru najde využití – nepřeberné množství takových stolků najdete třeba na webu https://www.iodesign.cz/konzolove-stolky/. Ať už vyberete jakýkoliv, věřte, že si zamilujete jeho estetickou i praktickou stránku.

RELATED ARTICLES
- Reklama -SEO článek

Nejnovější články