Čtvrtek, 1 prosince, 2022
aktualne
HomePro ženyNa vakcínu stačil necelý rok. Vděčíme za to vědeckým pracovnicím, tvrdí zakladatelka...

Na vakcínu stačil necelý rok. Vděčíme za to vědeckým pracovnicím, tvrdí zakladatelka BioNTechu

Hodnota firem bez žen klesá.

Vakcína od firem Pfizer / BioNTech proti onemocnění Covid-19 byla k dispozici již po jedenácti měsících a zrealizovala se na běžné poměry velmi rychle. Může za to skutečnost, že více než polovinu pracovní síly, která k ní přispěla, tvořily ženy.

Prohlásila to Özlem Türeciová, vědkyně a spoluzakladatelka společnosti BioNTech, která loni vyvinula první schválenou vakcínu. Díky vyrovnanému poměru mužů a žen ve firmě se podle ní „nemožné stalo možným“. V současnosti v ní podle Deutsche Welle pracuje více než 1300 lidí z více než 60 zemí.

„V BioNTechu tvoří ženy až 54 procent veškeré pracovní síly a 45 procent žen je v nejvyšším managementu. Věříme, že být genderově vyváženým týmem bylo rozhodujícím faktorem při uskutečnění zdánlivě nemožného – vyvinout vakcínu na onemocnění Covid-19 za jedenáct měsíců bez dalších zkratek,“ cituje Türeciovú deník The Guardian.

Özlem Türeciová (vlevo) a Ugur Sahin, zakladatelé firmy BioNTech (zdroj: Thomas Hartmann / Johannes Gutenberg University of Mainz)
Nevyváženost ničí hodnoty firem

Německá vědkyně také řekla, že je připravena se ženami v její firmě pokračovat v maratonu, aby spolu dostali onemocnění Covid-19 pod kontrolu. „To je důvod, proč tak moc chci, aby měli ženy příležitosti nejen dnes, ale iv zítřka,“ dodala.

Türeciová pro pravidelný brífink Světové zdravotnické organizace (WHO) také uvedla, že nedostatek vyváženosti mužů a žen v pacientské péče, ve výzkumu a v biofarmaceutickém průmyslu je „očividná každý den“.

RELATED ARTICLES
- Reklama -SEO článek

Nejnovější články